Szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
AKTUALNOŚCI
Publikacje i raporty
Publikacje i raporty
2013-08-07, 10:45

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami oraz raportami z paneli tematycznych.

Ilość komentarzy: 0
"Pomorze wobec wyzwań przyszłości" - materiały pokonferencyjne

21 czerwca 2013 roku w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja „Pomorze wobec wyzwań przyszłości”. Celem konferencji było przedyskutowanie jak odpowiedzieć w regionie na wyzwania w obszarze gospodarki, edukacji, kultury i aktywności społecznej.

Ilość komentarzy: 0
Foresight. Sztuka i techniki zarządzania przyszłością

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pt. Foresight. Sztuka i techniki zarządzania przyszłością, autorstwa Edwina Bendyka.

Ilość komentarzy: 0
Specjalizacje Technologiczne Pomorza

Zapraszamy do zapoznania się z raportem pt. Specjalizacje Technologiczne Pomorza, pod redakcją Stanisława Szultki.

Ilość komentarzy: 0
Konferencja "Pomorze wobec wyzwań przyszłości"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Pomorze wobec wyzwań przyszłości”, na której chcemy przedyskutować, jak odpowiedzieć w regionie na wyzwania w obszarze gospodarki, edukacji, kultury i aktywności społecznej.

Ilość komentarzy: 0
Konsultacje wyników badań w regionie

W dniach 27 marca, 14 maja, 17 maja i 11 czerwca w Kwidzynie, Słupsku, Malborku oraz Gdyni odbyły się konsultacje wyników badań foresight.

Ilość komentarzy: 0
W kierunku nowej wizji rozwoju Polski i Pomorza

Czy dotychczasowy rozwój oparty o import kapitału z zewnątrz – kredyty, inwestycje zagraniczne, fundusze europejskie – wyczerpuje się i potrzebujemy nowego impulsu rozwojowego? W jaki sposób możemy uciec z pułapki „średniego dochodu” i prostego podwykonawcy, a przejść do tych, którzy opierają swój rozwój o innowacje i kreatywność? Gdzie leży klucz do takiej zmiany?

Ilość komentarzy: 0

Jakie jest miejsce dla Gdańska w rozwoju Pomorza oraz co będzie kluczową specjalizacją Gdańska za kilkanaście lat i jakie miejsce będzie zajmował w Europie i na świecie. Takie pytania stawiali sobie uczestnicy dyskusji podczas panelu „Przyszłość Gdańska w kontekście przyszłości Pomorza. Scenariusze rozwoju” będącego częścią konferencji „Zarządzanie metropoliami XXI wieku“, który odbył się w dniach 26-27 listopada 2012 roku w Gdańsku.

Ilość komentarzy: 0
Kluczowe technologie dla rozwoju Pomorza - w poszukiwaniu inteligentnej specjalizacji!

Jakie są silne specjalizacje regionu pomorskiego? Na jakich Pomorze powinno oprzeć swój rozwój w przyszłości? Ile nauki, a ile gospodarki w inteligentnych specjalizacjach Pomorza? Między innymi nad odpowiedzią na te pytania zastanawiano się podczas konferencji dotyczącej kluczowych technologii Pomorza.

Ilość komentarzy: 0
Specjalizacje Technologiczne Pomorza – wyniki badań eksperckich (I runda)

Badanie eksperckie „Specjalizacje Technologiczne Pomorza” miało na celu zdiagnozowanie potencjału technologii w województwie pomorskim uwzględniające zarówno potencjał (B+R i biznesowy) w zakresie rozwoju danej technologii w regionie, jak i potencjalne korzyści z jej wdrożenia. Potencjał 89 technologii z łącznie 10 obszarów technologicznych oceniali dla nas na początku bieżącego roku pracownicy pomorskich jednostek naukowych.

Ilość komentarzy: 0
Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl