Szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
Debata dotycząca przyszłości pomorskiej edukacji

Na łamach "Gazety Pomorskiej", dodatku do Gazety Wyborczej "Trójmiasto" prowadzona jest debata dotycząca przyszłości pomorskiej edukacji. Dotychczas swój głos zabrały już Joanna Nowacka, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej "Niedźwiednik" w Gdańsku i dr Marzena Żylińska, wykładowczyni metodyki w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Toruniu. Dyskusję rozpoczął zaś tekst autorstwa Macieja Dzierżanowskiego i Piotra Zbieranka, syntetycznie oddający dotychczasowe ustalenia panelu "Edukacja i Wiedza" wchodzącego w skład projektu foresigt'owego "Pomorze 2030". Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tekstami.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy także do zabierania głosu na naszym forum, jak i do nadsyłania tekstów zawierających własne refleksje na temat przyszłości pomorskiej edukacji.


Pod poniższymi linkami możecie Państwo zapoznać się z dotychczas opublikowanymi tekstami:

Maciej Dzierżanowski, Piotr Zbieranek, Szkoła przyszłości - między testami a kreatywnością, GWT, 13.04.2011 [pełna wersja artykułu]

Marzena Żylińska,Uwolnić kreatywność!, GWT, 20.04.2011 [pełna wersja artykułu]

Joanna Nowacka, Szkoła jutra - czy dziś kładziemy jej podwaliny, GWT, 2-3.05.2011 [pełna wersja artykułu]

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w debacie i nadsyłania swoich wypowiedzi!


panel: Edukacja i wiedza
tagi: debata edukacja i wiedza gazeta wyborcza

Komentarze

Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl