Szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
Foresight. Sztuka i techniki zarządzania przyszłością
Foresight. Sztuka i techniki zarządzania przyszłością

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pt. Foresight. Sztuka i techniki zarządzania przyszłością, autorstwa Edwina Bendyka.


Książka jest próbą pokazania, że zarządzanie przyszłością to konieczność w sytuacji przełomowych, strukturalnych przemian jakich doznaje Polska i świat. Autor w swej analizie wskazuje, na przykładzie zarówno projektu złożonego (NPF Polska 2020), jak i skromnego ("Scenariusze przyszłości bibliotek"), że zarządzanie przyszłością nie jest luksusem zarezerwowanym tylko dla dużych struktur lub organizacji. Mogą go z powodzeniem stosować niewielkie przedsiębiorstwa, organizacje społeczne, instytucje kultury. Wszyscy, którzy chcą wygrać bitwę o przyszłość.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią publikacji i wyrażenia swojej opinii! Znajduje się pod poniższym linkiem:

O autorze:
Edwin Bendyk – pisarz, publicysta, wykładowca akademicki. Kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością Collegium Civitas, jest zastępcą kierownika działu nauki w tygodniku „Polityka”. Autor czterech książek – ostatnia, „Bunt Sieci” (W-wa 2012) analizuje protesty przeciwko ACTA. Uczestnik wielu projektów foresight, był m.in. członkiem Panelu Głównego Narodowego programu Foresight Polska 2020.
tagi: foresight futorofilia poradnik zarządzanie przyszłością

Komentarze

Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl