Szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
Zapraszamy na konferencję „Pomorze 2030 – scenariusze i wizje przyszłości" Gdańsk 27 maja 2010 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Pomorze 2030 – scenariusze i wizje przyszłości” organizowanej w celu przedstawienia wstępnych scenariuszy rozwoju regionu przygotowanych w ramach projektu foresight’u regionalnego „Pomorze 2030”. Konferencja odbędzie się 27 maja w godz. 12:00 – 16:00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ


W trakcie konferencji zostaną przedstawione i przedyskutowane możliwe i pożądane kierunki rozwoju Pomorza do roku 2030. Głównymi prelegentami będą prof. Grzegorz W. Kołodko, dwukrotny Wicepremier i Minister Finansów oraz Stefan Dunin-Wąsowicz ekonomista i publicysta ekonomiczny, w przeszłości współpracownik takich korporacji międzynarodowych jak Hewlett-Packard, czy Philips. W dyskusji wezmą także udział ważni przedstawiciele pomorskiego środowiska biznesu, nauki i administracji.

PROGRAM KONFERENCJI

Pomorze 2030 – scenariusze i wizje przyszłości
Gdańsk 27 maja 2010, Gdański Park Naukowo-Technologiczny

12:00 Otwarcie
dr Jan Szomburg, Prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Przewodniczący Rady Przyszłości Pomorza

12:15 Sesja I – DOKĄD ZMIERZA ŚWIAT – możliwe scenariusze, nowe paradygmaty rozwoju

Prof. dr hab. Grzegorz W. Kołodko, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczony i wykładowca akademicki, autor wielu artykułów naukowych i książek (ostatnio „Wędrujący świat”). Dwukrotny Wicepremier i Minister Finansów.

Stefan Dunin-Wąsowicz, Członek Zarządu, Dyrektor BPI Polska. Ekonomista i publicysta ekonomiczny. W przeszłości związany zawodowo z: Hewlett-Packard, Agilent Technologies, Philips. W Polsce od 2004 r. – prowadził m.in. firmę PPWK, GeoInvent i Tele Atlas Polska. Członek Rady Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego uruchomionego przez IBnGR.

Jacek Łęgiewicz, Wiceprezez Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

13:20 przerwa na kawę

13:50 Sesja II – DEBATA O PRZYSZŁOŚCI POMORZA

Możliwe scenariusze przyszłości – wprowadzenie do dyskusji
Stanisław Szultka, Z-ca Kierownika Obszaru Badawczego Przedsiębiorstwa i Innowacje, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową

Dyskusja panelowa głosy w dyskusji:
prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, Prorektor ds. Nauki, Uniwersytet Gdański
Mirosław Bieliński, Prezes Zarządu, Energa S.A.
prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, Rektor, Politechnika Gdańska Jarosław Czarzasty, Dyrektor Oddziału Thomson Reuters w Gdyni
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

prowadzenie panelu: Maciej Dzierżanowski, Kierownik Obszaru Badawczego Przedsiębiorstwa i Innowacje, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową

15:00 Dyskusja otwarta

15:30 Zakończenie

15:40 Lunch

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji poprzez rejestrację na stronie www.pomorze2030.pl W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z panią Aleksandrą Borowicz na adres aleksandra.borowicz@ibngr.pl lub na numer +58 524 49 53.

tagi: konferencja pomorze scenariusze wizje przyszłości

Komentarze

Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl