Szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
Konferencja "Pomorze wobec wyzwań przyszłości"
Konferencja "Pomorze wobec wyzwań przyszłości"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Pomorze wobec wyzwań przyszłości”, na której chcemy przedyskutować, jak odpowiedzieć w regionie na wyzwania w obszarze gospodarki, edukacji, kultury i aktywności społecznej.


Świat wokół nas szybko się zmienia, dlatego też potrzebujemy debaty o miejscu i specyfice Pomorza w kraju, Europie i świecie - o tym jakiego regionu chcemy dla siebie i naszych dzieci.

Konferencję otworzy Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, zaś wprowadzeniem do dyskusji będą następujące wystąpienia:
- Globalna gra gospodarcza – gdzie zmierzają Polska, Unia Europejska i Chiny oraz co może z tego wyniknąć? - prof. Bogdan Góralczyk, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, b. ambasador RP w Królestwie Tajlandii
- Skoki w nowoczesność – lekcje i inspiracje - dr Adam Leszczyński, historyk PAN i publicysta społeczno-gospodarczy
- Czy istnieje alternatywa dla rynku – ile ekonomii społecznej? - Piotr Frączak, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

W drugiej części odbędzie się dyskusja o lokalnych uwarunkowaniach dla rozwoju Pomorza, w której wezmą udział przedstawiciele administracji, biznesu, nauki i organizacji pozarządowych. Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do tej debaty.

Konferencja odbędzie się 21 czerwca 2013 r. w godz. 12:00-16:00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Trzy Lipy 3).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację na stronie http://rejestracja.ibngr.pl.

Program konferencji:

tagi: edukacja kultura aktywność społeczna wyzwania przyszłości

Komentarze

Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl