Szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
Konsultacje wyników badań w regionie
Konsultacje wyników badań w regionie

W dniach 27 marca, 14 maja, 17 maja i 11 czerwca w Kwidzynie, Słupsku, Malborku oraz Gdyni odbyły się konsultacje wyników badań foresight.


Spotkania te miały na celu prezentację wyników projektu foresight’u regionalnego Pomorze 2030 oraz wskazanie jaka jest percepcja zdefiniowanych scenariuszy rozwoju i kluczowych technologii wśród mieszkańców regionu pomorskiego. Podczas spotkań zaprezentowano:

- najważniejsze megatrendy – co dalej z globalizacją, UE? czy możemy liczyć na reindustrializację, czy odejdziemy od rynku przedmiotów?

- możliwe scenariusze rozwoju – czy możemy liczyć na napływ zagranicznych inwestycji, czy musimy postawić na lokalną przedsiębiorczość i zagospodarowanie lokalnych zasobów?

- kluczowe specjalizacje technologiczne – czy mamy szanse na rozwój oryginalnych technologii, w jakich obszarach jest największy potencjał?

- szanse i zagrożenia w obszarze edukacji i energetyki – jak bardzo musi zmienić się szkoła, żeby być skuteczną, czy jest szansa, żebyśmy indywidualnie produkowali energię na własne potrzeby?

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami przedstawionymi podczas spotkań:

Przyszłość Pomorza 2030 - megatrendy i scenariusze

Pomorze 2030 - gospodarka morska

tagi: scenariusze rozwoju megatrendy wyniki

Komentarze

Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl