Szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
Zaproszenie na konferencję "Pomorze 2025 – rozwój czy stagnacja?"
Zaproszenie na konferencję "Pomorze 2025 – rozwój czy stagnacja?"

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Pomorze 2025 – rozwój czy stagnacja?”, której celem jest zaprezentowanie tendencji i zjawisk, które będą wpływać na przyszłość Pomorza oraz zapoczątkowania dyskusji nad przyszłością regionu. Konferencja odbędzie się w 27 kwietnia w godz. 13:00 – 16:40 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Pomorskiego.


Szanowni Państwo,
chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do włączenia się do dyskusji odnośnie tego jak może wyglądać pomorska rzeczywistość w roku 2025 i jak chcemy żeby wyglądała. Odpowiedzi na te pytania jest zapewne wiele, ale świadomość możliwych i pożądanych scenariuszy będzie z pewnością pożyteczna dla decyzji biznesowych, politycznych i osobistych podejmowanych dziś. W ten sposób dyskusja nt. przyszłości pomoże nam ją lepiej kształtować. Płaszczyznę do niej tworzy uruchamiany właśnie proces foresight’u regionalnego, którego zadaniem będzie zdefiniowanie – w ramach zorganizowanej i szerokiej debaty regionalnej – scenariuszy rozwoju i wizji przyszłości Pomorza.

W związku z uruchomieniem tego procesu serdecznie zapraszam na konferencję „Pomorze 2025 – rozwój czy stagnacja?”, której celem jest zaprezentowanie tendencji i zjawisk, które będą wpływać na przyszłość Pomorza oraz zapoczątkowania dyskusji nad przyszłością regionu. Konferencja odbędzie się w 27 kwietnia w godz. 13:00 – 16:40 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Pomorskiego.

Głównymi prelegentami konferencji będą brytyjski futurysta Rohit Talwar, zakwalifikowany w 2006 do grona 10 najlepszych obserwatorów trendów globalnych, dr Bogusław Grabowski – ekonomista i członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 1998-2004 oraz Edwin Bendyk – redaktor Tygodnika Polityka i aktywny uczestnik Narodowego Programu Foresight Polska 2020.
Liczę, że przyjmą Państwo nasze zaproszenie i zechcą włączyć się do procesu definiowania przyszłości Pomorza.

Z poważaniem

Jan Szomburg
Prezes Zarządu
Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową

tagi: konferencja pomorze 2025
Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl