ENERGIA I EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Dostępność i umiejętne zarządzanie energią są niewątpliwie istotnymi czynnikami, wpływającymi na rozwój Pomorza. Duże znaczenie dla regionu w tym względzie będzie miała relatywna cena energii, która według powszechnych założeń będzie rosnąć. Ponadto, rosnąć będzie znaczenie kwestii poziomu bezpieczeństwa energetycznego, w tym zmniejszenie ryzyka wystąpienia blackout’u. Zarówno rozwój technologii oraz wdrożenia w zakresie produkcji i zarządzania energią, a także usprawnienie efektywności wykorzystania energii mają szansę stać się specjalnością Pomorza. Wszystko zależy od tego, czy będą właściwie stymulowane i rozwijane.

rozwiń/zwiń
SONDA/ANKIETA
Żródła energii odnawialnej
POMORZE WOBEC WYZWAŃ PRZYSZŁOŚCI
Data dodania: 2013-08-07
Ilość komentarzy: 0
szukaj w aktualnościach
w całym serwisie
AKTUALNOŚCI

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami z otwartego spotkania panelu energetycznego, które odbyło się 5 listopada 2009 roku, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Relacja ze spotkania

Ilość komentarzy: 1
Projekt "Pomorze 20025 - scenariusze rozwoju i kluczowe technologie" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
© 2009 Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
Realizacja: IdealSolutions.pl